Integracja - Facebook Messenger

Facebook jest obecnie popularnym serwisem społecznościowym pzowalającym m.in. na kontakt z innymi użytkownikami za pomocą czata. Obecnie coraz więcej firm wychodząc naprzeciw klientom i dopasowując się do obecnych trendów prowadzi swoją stronę na Facebooku umieszczając tam np. materiały marketingowe zachęcające do skorzystania z wybranych usług. Klient ma również możliwość napisania do firmy w celu wyjaśnienia sprawy lub zapytania o szczegóły oferty.

Dzięki integracji Facebook Messengera z systemem Thulium będziesz miał możliwość rozmowy z klientem bezpośrednio w systemie bez konieczności wchodzenia na Facebooka i sprawdzania wiadomości.

Pokażemy Ci w jaki sposób możesz zintegrować Thulium z Facebookiem.

Z zakładki Administracja wybierz Administracja → Integracja.

file

Na ekranie pojawi się okno z dostępnymi integracjami - kliknij ikonę Facebooka.

file

Pojawi się okno, w którym skonfigurujesz integrację.

file

Zaloguj się do Facebooka - kliknij przycisk file i wprowadź swoje dane.

file

Jeśli posiadasz stronę swojej firmy na Facebooku, która jest powiązana z kontem, do którego się zalogowałeś to będziesz mógł wybrać ją z listy.

file

Po wyborze jej nazwa ustawi się automatycznie w kolumnie Strona. Wybierz do jakiej kolejki czatowej będą kierowane wiadomości od klientów piszących na messengerze - możesz utworzyć nową kolejkę (np. o nazwie "facebook") lub wybrać jedną z już utworzonych.

Integrując nasz system z Facebookiem masz możliwość dodania kilku stron. Wystarczy, że wybierzesz je kolejno z listy i przypiszesz do kolejki/kolejek czata.

file

Czy wiesz, że...

Jeśli nie posiadasz jeszcze strony swojej firmy możesz ją w łatwy sposób założyć na Facebooku.

Zatwierdź klikając przycisk file - Twoje konto zostało zintegrowane.

Jeśli klient napisze wiadomość do Twojej firmy na Facebooku to pojawi się ona w systemie Thulium jako nowy czat.

file

Czy informacje były pomocne?

Dominika

Mam na imię Dominika i opiekuję się bazą wiedzy Thulium i chciałabym, by była dla Ciebie zrozumiała. Jeśli masz jakieś uwagi lub chciałbyś podpowiedzieć mi, co mogę zrobić lepiej, chętnie przeczytam.

Napisz do mnie: dokumentacja@thulium.pl.