Pobieranie i uruchamianie aplikacji Thulium Agent

Aplikacja Thulium Agent jest podstawowym narzędziem pracy agentów. Jest ona niezbędna do połączeń telefonicznych w kolejkach i kampaniach oraz do prowadzenia czatów. Więcej informacji na temat aplikacji znajdziesz w Thulium Agent.

Na co powinieneś zwrócić uwagę przed pobraniem pliku?

 • Oprogramowanie Java

Thulium Agent jest aplikacją z rozszerzeniem .jar, dlatego do jej uruchomienia konieczne jest posiadanie zainstalowanej najnowszej wersji oprogramowania Java.

Ważne

Najnowsze oprogramowanie Java pobierzesz ze strony producenta.

 • Przeglądarka internetowa

  • Google Chrome (aktualna wersja) - zalecana
  • Mozilla Firefox (aktualna wersja) - zalecana
  • Internet Explorer (aktualna wersja) - niezalecana

Link do pobrania aplikacji znajduje się w ustawieniach konta w panelu użytkownika. Rozwiń imię i nazwisko agenta znajdujące się w prawym górnym rogu strony i wybierz opcję Ustawienia konta.

file

Na dole strony pod ustawieniami stopki znajdziesz link do pobrania aplikacji Pobierz aplikację - kliknij w niego.

file

Po pobraniu otwórz folder zawierający pobrany plik.

file

Plik nie wymaga instalacji oraz rozpakowywania plików. Wystarczy podwójne kliknięcie na ikonę - program powinien się uruchomić. Na ekranie pojawi się okno logowania

file


Mam problem z uruchomieniem aplikacji, co mogę zrobić?

 1. Upewnij się czy posiadasz zainstalowaną aktualną wersję programu Java i czy korzystasz z jednej z zalecanych przeglądarek internetowych.

 2. W niektórych przypadkach konieczne jest skojarzenie plików jar do Javy. Kliknij na plik prawy przyciskiem myszy i wybierz opcję Otwórz za pomocą → Wybierz program domyślny...

file

Wyszukaj i wybierz Java. Zaznacz opcję "Zawsze używaj wybranego programu do otwierania tego typu plików" - dzięki temu wszystkie pliki z rozszerzeniem jar będą otwierane przy użyciu Javy.

file

 1. W przypadku błędu komunikacji z serwerem sprawdź łącze internetowe pod względem ciągłości połączenia.

 2. Sprawdź ustawienia programu antywirusowego i firewalla - w niektórych przypadkach programy te mogą zakłócać działanie łącza internetowego

 3. Sprawdź dostępną pamięć - do prawidłowego działania aplikacji wymagane jest posiadanie minimum 2.5 GB wolnej pamięci

Zobacz też: Rozpoczęcie pracy z systemem - wymagania

Czy informacje były pomocne?

Dominika

Mam na imię Dominika i opiekuję się bazą wiedzy Thulium i chciałabym, by była dla Ciebie zrozumiała. Jeśli masz jakieś uwagi lub chciałbyś podpowiedzieć mi, co mogę zrobić lepiej, chętnie przeczytam.

Napisz do mnie: dokumentacja@thulium.pl.