Numery agentów

Zakładka Numery agentów pozwala na przypisanie poszczególnym agentom numerów telefonu. Dostęp do tej funkcji powinien mieć tylko administrator systemu, który będzie zarządzał numerami.

Z zakładki Administracja wybierz InfolinieNumery agentów, a następnie kliknij przycisk file.

file

file

Na ekranie pojawi się okno z następującymi polami:

  • Numer dla agenta - numer telefonu jaki chcesz przypisać agentowi
  • Agent - imię i nazwisko agenta
  • Domyślna kolejka - kolejka, do której numer będzie kierowany, jeśli agent nie będzie mógł odebrać
  • Przekierować do kolejki gdy niedostępny? - opcja ta pozwala przekierować rozmowę do domyślnej kolejki, gdy agent jest niedostępny lub niezalogowany do systemu

file

Po uzupełnieniu kliknij przycisk file - przypisanie pojawi się w tabeli.

file

Jak to działa w praktyce?

Jeżeli klient zadzwoni na numer, który znajduje się na liście to system sprawdzi czy agent przypisany do tego numeru jest dostępny (czyli zalogowany do systemu, na statusie Wolny i nie prowadzący żadnej rozmowy). Jeśli tak, to połączenie jest kierowane bezpośrednio do agenta - jeśli nie odbierze on połączenia kierowane jest ono na kolejkę zdefiniowaną w ustawieniach numeru (parametr "Domyślna kolejka").

W przypadku, gdy agent nie jest dostępny (czyli nie spełnia chociaż jednego z warunków) połączenie od razu kierowane jest na zdefiniowaną kolejkę.

Czy informacje były pomocne?

Dominika

Mam na imię Dominika i opiekuję się bazą wiedzy Thulium i chciałabym, by była dla Ciebie zrozumiała. Jeśli masz jakieś uwagi lub chciałbyś podpowiedzieć mi, co mogę zrobić lepiej, chętnie przeczytam.

Napisz do mnie: dokumentacja@thulium.pl.