Dokumentacja

Jak dodać stopkę użytkownika?

Stopkę użytkownika możesz skonfigurować w ustawieniach konta, które znajdziesz rozwijając nazwę użytkownika (najczęściej jest to imię i nazwisko) w prawym górnym rogu ekranu.

file

Ważne...⚠️

Każdy z użytkowników musi samodzielnie skonfigurować wygląd swojej stopki. Stąd w celu szybszego i prostszego zarządzania podpisami sugerowane jest dodanie takowego w ramach kolejki.

file

Oprócz tekstu stopka może zawierać dowolny plik graficzny np. logo firmy - wystarczy, że klikniesz przycisk file. Możesz dodać plik z Twojego dysku lub wpisać adres strony URL, na której znajduje się grafika.

Po zapisaniu stopki należy dodać ją w ustawieniach kolejki zgłoszeń. Jak to zrobić? Z zakładki Administracja wybierz Zgłoszenia → Kolejki i reguły wiadomości. Wejdź w wybraną kolejkę i kliknij przycisk file.

Domyślnie w konfiguracji kolejki zdefiniowany jest następujący format wiadomości wychodzących:

file

Wyróżniamy dwie sytuacje:

  1. Jeśli chcesz, żeby użytkownicy posiadali unikalne, spersonalizowane stopki to w treści wiadomości zamiast Użytkownik z listy Personalizuj wybierz "Stopka użytkownika" lub wpisz {{USER_FOOTER}}. Wartości zostaną "zaciągnięte" z konta użytkownika i w treści wysyłanej wiadomości pojawia się skonfigurowana przez niego stopka.

file

  1. Jeśli chcesz, żeby wszyscy agenci mieli taką samą stopkę i prezentowali się imieniem np. imieniem, nazwiskiem i numerem telefonu wytarczy, że skonfigurujesz to tylko w ustawieniach kolejki zgłoszeń. Agenci nie będą musieli samodzielnie konfigurować stopki. Z lity Personalizuj wybierz informacje, które będzie pojawiać się w treści wiadomości.

Na poniższym przykładzie wysyłana wiadomości będzie w treści zawierała imię i nazwisko agenta, a także nazwę stanowiska i numer telefonu.

file

Podpowiedź...🔎

W większości przypadków stopka powinna być ustawiona dla wszystkich użytkowników jednakowo, co pozwala zachować porządek przy wielu pracownikach, tak aby każdy miał spójnie wyglądające maile.


Czy informacje były pomocne?

Łukasz

Mam na imię Łukasz i opiekuję się bazą wiedzy Thulium. Chcę, aby była ona dla Ciebie zrozumiała. Jeśli chciałbyś podpowiedzieć mi, co mogę zrobić lepiej, napisz, chętnie przeczytam Twoje uwagi.

Napisz do mnie: dokumentacja@thulium.pl.