Pobieranie i uruchamianie aplikacji Thulium Agent - Microsoft Windows

Aplikacja Thulium Agent jest podstawowym narzędziem pracy agentów. Jest ona niezbędna do wykonywania i odbierania połączeń telefonicznych w kolejkach i kampaniach. Obsługa czatów i zgłoszeń jest możliwa bez uruchomionej aplikacji. Więcej informacji na temat aplikacji znajdziesz w dokumentacji.

Na co powinieneś zwrócić uwagę przed pobraniem pliku?

 • Oprogramowanie Java

Thulium Agent jest aplikacją z rozszerzeniem .jar, dlatego do jej uruchomienia konieczne jest posiadanie zainstalowanej najnowszej wersji oprogramowania Java.

Ważne

Najnowsze oprogramowanie Java pobierzesz ze strony producenta.

 • Przeglądarka internetowa:
  • Google Chrome (aktualna wersja) - zalecana
  • Mozilla Firefox (aktualna wersja) - zalecana
  • Internet Explorer (aktualna wersja) - niezalecana

Link do pobrania aplikacji znajduje się w ustawieniach konta w panelu użytkownika. Rozwiń nazwę użytkownika (najczęściej jest to imię i nazwisko) w prawym górnym rogu strony i wybierz opcję Ustawienia konta.

file

Na dole strony pod ustawieniami stopki znajduje się link do pobrania aplikacji - masz możliwość pobrania pliku w formacie .jar lub .exe (w przypadku korzystania z systemu Microsoft Windows zachęcamy do pobrania wersji .exe).

file


Format .exe

Format .jar


Format .exe

Kliknij w link "Pobierz aplikację dla systemu Windows (format .exe)" - po pobraniu otwórz folder zawierający plik.

file

Plik nie wymaga instalacji ani rozpakowywania - podwójne kliknięcie na ikonę powinno być wystarczające. Na ekranie pojawi się okno z informacją o sprawdzaniu oprogramowania Java.

Ważne

Do uruchomienia aplikacji wymagana jest Java w wersji 8 lub nowszej. Oprogramowanie Java możesz pobrać ze strony producenta.

file

Następnie zostanie wyświetlone okno logowania.

file

Jeśli system nie wykryje oprogramowania Java zostanie wyświetlony komunikat:

file


Format .jar

Kliknij w link "Pobierz aplikację w formacie .jar" - po pobraniu otwórz folder zawierający plik.

file

Plik nie wymaga instalacji ani rozpakowywania. Podwójne kliknięcie na ikonę powinno być wystarczające - na ekranie pojawi się okno logowania.

file

Ważne

Do uruchomienia aplikacji wymagana jest Java w wersji 8 lub nowszej. Oprogramowanie Java możesz pobrać ze strony producenta.

Co zrobić w przypadku problemów z uruchomieniem pliku .jar?

 1. Upewnij się czy posiadasz zainstalowaną aktualną wersję programu Java i czy korzystasz z jednej z zalecanych przeglądarek internetowych (Google Chrome lub Mozilla Firefox w najnowszej stabilnej wersji).

 2. W niektórych przypadkach konieczne może być skojarzenie plików .jar do Javy. Kliknij na plik prawym przyciskiem myszy i wybierz opcję Otwórz za pomocą → Wybierz program domyślny.

file

Wyszukaj i wybierz program Java. Zaznacz opcję "Zawsze używaj wybranego programu do otwierania tego typu plików" - dzięki temu wszystkie pliki z rozszerzeniem .jar będą otwierane przy użyciu Javy.

file


Podpowiedź

Dodatkowe parametry, na które powinieneś zwrócić uwagę w przypadku problemów z uruchomieniem i działaniem aplikacji:

 • sprawdź ustawienia programu antywirusowego i firewalla - w niektórych przypadkach programy te mogą zakłócać działanie łącza internetowego
 • sprawdź dostępną pamięć - do prawidłowego działania aplikacji wymagane jest minimum 2.5 GB wolnej pamięci
 • w przypadku błędu komunikacji z serwerem sprawdź łącze internetowe pod względem ciągłości połączenia

Zobacz też: wymagania dotyczące pracy z systemem

Czy informacje były pomocne?

Łukasz

Mam na imię Łukasz i opiekuję się bazą wiedzy Thulium. Chcę, aby była ona dla Ciebie zrozumiała. Jeśli chciałbyś podpowiedzieć mi, co mogę zrobić lepiej, napisz, chętnie przeczytam Twoje uwagi.

Napisz do mnie: dokumentacja@thulium.pl.