Dokumentacja

Integracja - Shoper


Shoper jest platformą dostarczaną przez DreamCommerce, która pozwala na założenie własnego sklepu internetowego i prowadzenie skutecznej sprzedaży online. Możesz w jednym miejscu zebrać informacje dotyczące zamówień Twoich klientów i na bieżąco śledzić ich status. DreamCommerce umożliwia integracje Shopera z wieloma platformami sprzedażowymi m.in. z Allegro, a także z dowolną aplikacją zewnętrzną - również z Thulium.

Więcej informacji na temat tego rozwiązania znajdziesz na shoper.pl

Pokażemy Ci krok po kroku jak zintegrować Thulium z systemem Shoper.

Ważne

Integrując nasz system z Shoper musisz utworzyć osobne pole specjalne np. typu tekst/liczba, w którym będzie wpisywany identyfikator klienta - w naszym przypadku utworzyliśmy pole specjalne o nazwie "Shoper user ID".

Z zakładki Administracja wybierz Administracja → Integracja.

file

Na ekranie pojawi się okno z dostępnymi integracjami - wybierz Shoper.

file

Musisz uzupełnić następujące pola:

  • Pole identyfikatora - Shoper user ID - pole identyfikujące (jako jedno z pól specjalnych) klienta w obu aplikacjach. Wpisując w tym polu identyfikator klienta z Shoper jego konto zostanie powiązane z Thulium i będziesz mógł zobaczyć informacje dotyczące zamówień.
  • Autoryzacja
    • Adres URL sklepu - adres Twojego sklepu założonego na Shoper
    • Login - login do sklepu
    • Hasło - hasło do sklepu

file

Przed zapisaniem ustawień sprawdź poprawność danych autoryzacyjnych - kliknij przycisk file. Jeśli dane są poprawne to w prawym górnym rogu ekranu pojawi się okno z informacją o prawidłowej konfiguracji.

file

Zatwierdź integrację klikając przycisk file.


W jaki sposób możesz zintegrować klienta?

W aplikacji Shoper jest dodany klient Wojciech Nowak o numerze id 1 (numer ten znajdziesz wchodząc na kartę klienta).

file

Chcemy dodać tego klienta do systemu Thulium i mieć podgląd wszystkich jego zamówień złożonych w Twoim sklepie internetowym.

Wejdź w zakładkę Klienci i dodaj nową osobę - zobacz: Dodawanie klientów. W zakładce Pola specjalne w polu przeznaczonym na identyfikator (w naszym przypadku jest to "Shoper user ID") wpisz numer id.

file

Po dodaniu klienta otwórz jego kartę.

file

W części dotyczącej pól specjalnych pojawia się numer identyfikatora: 1. Dodatkowo po prawej stronie dostępna jest nowa zakładka o nazwie Shoper, w której znajdują się wszystkie informacje dotyczące zamówień klienta. Znajduje się też tam link, który pozwoli na przejście z karty klienta do jego profilu w Shoper.

Dodatkowo zamówienia widoczne będą w ramach Historii kontaktu w sekcji ZAMÓWIENIA:

file

Zamieszczając dane w Shoper zostaną one zaktualizowane także w Thulium.

Jeśli chcesz zintegrować większą liczbę klientów najłatwiej będzie jeśli wyeksportujesz dane umieszczone w Shoper i dodasz je do Thulium z odpowiednimi identyfikatorami. Zobacz poniższy przykład.

W Shoper posiadasz 6 klientów, których chcesz zintegrować z Thulium - kliknij przycisk Eksportuj.

file

Plik został pobrany w formacie CSV - dopasuj tabelę do swoich potrzeb, usuń niepotrzebne Ci kolumny i wpisz identyfikatory klientów (upewnij się czy klienci mają wpisane odpowiednie identyfikatory).

file

Następnie zaimportuj plik do Thulium - zobacz: Importowanie osób z pliku CSV.

Dopasuj nagłówki kolumn - pamiętaj, żeby w przypadku identyfikatorów wybrać utworzone pole specjalne - u nas "Shoper user ID". Jeśli posiadasz już klientów w CRM zaznacz aktualizację istniejących rekordów - dane klientów zostaną zaktualizowane o numer id.

file

Zaimportowane osoby pojawią się na liście klientów - ich profil będzie zintegrowany z kontem na Shoper.

Do góry strony ⇑


Czy informacje były pomocne?

Łukasz

Mam na imię Łukasz i opiekuję się bazą wiedzy Thulium. Chcę, aby była ona dla Ciebie zrozumiała. Jeśli chciałbyś podpowiedzieć mi, co mogę zrobić lepiej, napisz, chętnie przeczytam Twoje uwagi.

Napisz do mnie: dokumentacja@thulium.pl.