Dokumentacja

Pobieranie i uruchamianie aplikacji Thulium Agent - Ubuntu Linux

Aplikacja Thulium Agent jest podstawowym narzędziem pracy agentów. Jest ona niezbędna do połączeń telefonicznych w kolejkach i kampaniach. Obsługa czatów i zgłoszeń jest możliwa bez uruchomionej aplikacji. Więcej informacji na temat aplikacji znajdziesz w artykule Thulium Agent.

Na co powinieneś zwrócić uwagę przed pobraniem pliku?

 • Oprogramowanie Java

Thulium Agent jest aplikacją z rozszerzeniem .jar, dlatego do jej uruchomienia konieczne jest posiadanie zainstalowanej najnowszej wersji oprogramowania Java.

Ważne

Najnowsze oprogramowanie Java pobierzesz ze strony producenta

 • Przeglądarka internetowa:
  • Google Chrome (aktualna wersja) - zalecana
  • Mozilla Firefox (aktualna wersja) - zalecana

Link do pobrania aplikacji znajduje się w ustawieniach konta w panelu użytkownika. Rozwiń nazwę użytkownika (najczęściej imię i nazwisko) znajdującą się w prawym górnym rogu strony i wybierz opcję Ustawienia konta.

file

Na dole strony pod ustawieniami stopki znajdziesz link do pobrania aplikacji "Pobierz aplikację w formacie .jar" - kliknij w niego.

file

Po pobraniu otwórz folder zawierający pobrany plik.

file

Plik nie wymaga instalacji ani rozpakowywania plików. Wystarczy podwójne kliknięcie na ikonę - program powinien się uruchomić. Na ekranie pojawi się okno logowania.

file


Mam problem z uruchomieniem aplikacji, co mogę zrobić?

 1. Upewnij się czy posiadasz zainstalowaną aktualną wersję programu Java i czy korzystasz z jednej z zalecanych przeglądarek internetowych.

 2. Możliwe, że system nie traktuje pobranego pliku jako programu - aby to zmienić kliknij prawym przyciskiem myszy na ikonę i wybierz Właściwości.

file

W zakładce Uprawnienia zaznacz opcję "Zezwolenie na wykonywanie pliku jako programu".

file

 1. W niektórych przypadkach konieczne jest skojarzenie plików jar do Javy. Kliknij na plik prawym przyciskiem myszy i wybierz opcję Otwórz za pomocą → Inny program...

file

Wyszukaj i wybierz Java, a następnie kliknij przycisk Wybierz. Dzięki temu wszystkie pliki z rozszerzeniem .jar będą otwierane przy użyciu Javy.

file

 1. W przypadku błędu komunikacji z serwerem sprawdź łącze internetowe pod względem ciągłości połączenia.

 2. Sprawdź dostępną pamięć - do prawidłowego działania aplikacji wymagane jest posiadanie minimum 2.5 GB wolnej pamięci.

Zobacz też jakie wymagania są potrzebne, żeby rozpocząć pracę z systemem Thulium.

Powiązane artykuły

Czy informacje były pomocne?

Łukasz

Mam na imię Łukasz i opiekuję się bazą wiedzy Thulium. Chcę, aby była ona dla Ciebie zrozumiała. Jeśli chciałbyś podpowiedzieć mi, co mogę zrobić lepiej, napisz, chętnie przeczytam Twoje uwagi.

Napisz do mnie: dokumentacja@thulium.pl.