Dokumentacja

Pobieranie i uruchamianie aplikacji Thulium Agent - Mac OS

Aplikacja Thulium Agent jest podstawowym narzędziem pracy agentów. Jest ona niezbędna do połączeń telefonicznych w kolejkach i kampaniach. Obsługa czatów i zgłoszeń jest możliwa bez uruchomionej aplikacji. Więcej informacji na temat aplikacji znajdziesz w artykule Thulium Agent.

Na co powinieneś zwrócić uwagę przed pobraniem pliku?

 • Oprogramowanie Java

Thulium Agent jest aplikacją z rozszerzeniem .jar, dlatego do jej uruchomienia konieczne jest posiadanie zainstalowanej najnowszej wersji oprogramowania Java.

Ważne

Najnowsze oprogramowania Java pobierzesz ze strony producenta

 • Przeglądarka internetowa:
  • Google Chrome (aktualna wersja) - zalecana
  • Mozilla Firefox (aktualna wersja) - zalecana
  • Safari (aktualna wersja) - niezalecana

Link do pobrania aplikacji znajduje się w ustawieniach konta w panelu użytkownika. Rozwiń nazwę użytkownika (najczęściej imię i nazwisko) znajdującą się w prawym górnym rogu strony i wybierz opcję Ustawienia konta.

file

Na dole strony pod ustawieniami stopki znajdziesz link do pobrania aplikacji "Pobierz aplikację w formacie .jar" - kliknij w niego.

file

System rozpocznie pobieranie pliku:

file

Po pobraniu otwórz miejsce, w którym plik został zapisany. Plik nie wymaga instalacji ani rozpakowywania plików - podwójne kliknięcie na ikonę powinno być wystarczające.

Na ekranie pojawi się okno informujące o otwarciu niezidentyfikowanego pliku - kliknij przycisk Otwórz.

file

Na ekranie pojawi się okno logowania:

file


Mam problem z uruchomieniem aplikacji, co mogę zrobić?

 1. Upewnij się czy posiadasz zainstalowaną aktualną wersję programu Java i czy korzystasz z jednej z zalecanych przeglądarek internetowych.

 2. W niektórych przypadkach konieczne jest skojarzenie pliku .jar do Javy. Kliknij na plik prawym przyciskiem myszy i wybierz opcję Otwórz w programie → Inne.

file

Wyszukaj i wybierz Java, a następnie zaznacz opcję "Zawsze otwieraj w wybranym programie". Dzięki temu wszystkie pliki z rozszerzeniem .jar będą otwierane przy użyciu Javy.

file

 1. W przypadku komunikacji z serwisem sprawdź łącze internetowe pod względem ciągłości połączenia.

 2. Sprawdź dostępną pamięć - do prawidłowego działania aplikacji wymagane jest posiadanie minimum 2.5 GB wolnej pamięci.

Zobacz też jakie wymagania są potrzebne, żeby rozpocząć pracę z systemem Thulium.

Czy informacje były pomocne?

Łukasz

Mam na imię Łukasz i opiekuję się bazą wiedzy Thulium. Chcę, aby była ona dla Ciebie zrozumiała. Jeśli chciałbyś podpowiedzieć mi, co mogę zrobić lepiej, napisz, chętnie przeczytam Twoje uwagi.

Napisz do mnie: dokumentacja@thulium.pl.