Dokumentacja

Integracja - BaseLinker


BaseLinker jest platformą pozwalającą na zarządzanie sprzedażą internetową i obsługę zamówień z wielu konta m.in. Allegro i eBay. Umożliwia integrację z Twoim sklepem internetowym oraz z firmami kurierskimi. Możesz na bieżąco śledzić stan zamówień, a także wystawić aukcję np. na Allegro.

Więcej informacji na temat tego rozwiązania znajdziesz na stronie BaseLinker.com.


Pokażemy Ci krok po kroku jak zintegrować Thulium z systemem BaseLinker.

Z zakładki Administracja wybierz Administracja → Integracja.

file

Na ekranie pojawi się okno z dostępnymi integracjami - wybierz BaseLinker.

file

Musisz uzupełnić następujące pola:

file

  • Pole identyfikatora - Login użytkownika Allegro lub eBay - pole identyfikujące (jako jedno z pól specjalnych które należy utworzyć w systemie Thulium) klienta w obu aplikacjach. W typ polu znajdzie się login użytkownika, który będzie używany podczas synchronizacji (bez uzupełnienia tego pola synchronizacja nie zadziała).
  • Token - token API dający dostęp integrowanej aplikacji do Twojego konta na BaseLinker

Token API znajdziesz po zalogowaniu do systemu BaseLinker. Wejdź w Konto → Moje konto i wybierz API.

file

  • Identyfikator ostatnio synchronizowanego wpisu - numer identyfikatora ostatniego wpisu, pole można pozostawić puste - zostanie ono automatycznie uzupełnione podczas pierwszej synchronizacji.

Przed zapisaniem ustawień sprawdź poprawność danych autoryzacyjnych - kliknij przycisk file. Jeśli dane są poprawne to w prawym górnym rogu ekranu pojawi się okno z informacją o prawidłowej konfiguracji.

file

Zatwierdź integrację klikając przycisk file.


W jaki sposób zintegrować klienta?

W celu pierwszej synchronizacji bazy klientów w BaseLinker i Thulium kliknij przycisk file znajdujący się w zakładce Klienci w prawym górnym rogu strony w sekcji Dodaj. Późniejsza synchronizacja nowych klientów (nowych zamówień) odbywa się automatycznie (co pół godziny) i nie ma potrzeby używania tego przycisku.

file

Po kliknięciu przycisku pojawi się okno z potwierdzeniem synchronizacji.

file


Zobacz jak wygląda karta zintegrowanego klienta:

file

Po prawej stronie pojawia się nowa zakładka "Baselinker", w której znajdują się podstawowe informacje na temat klienta (m.in. e-mail oraz login użytkownika) i jego zamówień.

Dodatkowo zamówienia są dostępne w ramach Historii kontaktu w sekcji ZAMÓWIENIA:

file

Ważne

Włączona integracja Allegro przy Baselinker spowoduje pobieranie się dwóch formatów adresów e-mail, które są zahashowane (z "+" i bez "+").

file

Działanie to ma na celu usprawnienie przypisywania zgłoszeń do karty danego klienta. Informacje na temat integracji z Allegro można znaleźć TUTAJ.

Ważne

Historia zamówień klienta obejmuje 100 ostatnio zrealizowanych zamówień.

Do góry strony ⇑


Czy informacje były pomocne?

Łukasz

Mam na imię Łukasz i opiekuję się bazą wiedzy Thulium. Chcę, aby była ona dla Ciebie zrozumiała. Jeśli chciałbyś podpowiedzieć mi, co mogę zrobić lepiej, napisz, chętnie przeczytam Twoje uwagi.

Napisz do mnie: dokumentacja@thulium.pl.