Dokumentacja

Dodawanie skrzynek Gmail

W celu umożliwienia wysyłki i odbierania wiadomości poprzez Gmail należy taką skrzynkę skonfigurować za pomocą dedykowanego kreatora opartego na protokole OAuth2. Z zakładki Administracja wybierz Administracja → Konfiguracja kont e-mail i SMS.

file

Następnie kliknij file i wybierz opcję E-mail.

Wybieramy odpowiedniego dostawcę skrzynki - w tym wypadku Gmail:

file

W ramach uwierzytelnienia Gmail wybieramy daną skrzynkę z listy (bądź klikamy Użyj innego konta jeśli tego, który ma być dodany nie ma na liście):

file

Ważne

Należy zwrócić uwagę na to, czy uwierzytelniamy właściwe konto mailowe, ponieważ konto, którym zalogujemy się do serwisu Gmail będzie tym, z którego pobierane będą wiadomości.

W przypadku kont innych niż GSuite potwierdzamy niezweryfikowaną aplikację klikając file:

file

Następnie zezwalamy na odpowiednie dostępy dla systemu Thulium i zatwierdzamy wszystko klikając file:

file

file

Zostanie Ci wyświetlone okno, w którym należy wprowadzić Nazwę skrzynki, która pojawi się na liście skrzynek oraz nazwę nadawcy, która wyświetli się osobie, która otrzyma Twoją odpowiedź, a także zaznaczyć czy mają być zaczytywane wiadomości z serwera pocztowego przez Thulium:

file

Ważne

Przed przygotowaniem odpowiednich reguł zaleca się nie wybierać Przetwarzanie wiadomości przychodzących - powinno pozostać niezaznaczone.

Po dodaniu skrzynki będzie ona widoczna na liście podpiętych adresów e-mail:

file

Do góry strony ⇑


Czy informacje były pomocne?

Łukasz

Mam na imię Łukasz i opiekuję się bazą wiedzy Thulium. Chcę, aby była ona dla Ciebie zrozumiała. Jeśli chciałbyś podpowiedzieć mi, co mogę zrobić lepiej, napisz, chętnie przeczytam Twoje uwagi.

Napisz do mnie: dokumentacja@thulium.pl.