Konfiguracja skrzynek e-mail

Jeśli chcesz odbierać i wysyłać wiadomości dodaj i skonfiguruj skrzynkę e-mail. Z zakładki Administracja wybierz Administracja → Konfiguracja kont e-mail i SMS

Następnie rozwiń przycisk file i wybierz E-mail.

file

file

Czy wiesz, że...

W celach testowych otrzymujesz skonfigurowaną skrzynkę e-mail (nazwa instancji@demo.callcenter.pl) - pozwoli Ci to sprawdzić jak działają nasze zgłoszenia.

Wpisz nazwę jaka będzie nosiła Twoja skrzynka w systemie. W polach dotyczących poczty wychodzącej (SMTP) oraz przychodzącej (IMAP) uzupełnij dane.

Jeśli nie wiesz jak to zrobić możesz skorzystać z automatycznej konfiguracji skrzynki - kliknij przycisk file, a następnie wprowadź swój adres e-mail oraz hasło i zatwierdź klikając przycisk file.

file

file

Rozpocznie się pobieranie parametrów skrzynki.

file

Po zakończeniu pobierania sprawdź poprawność konfiguracji. Kliknij przyciski file znajdujące się przy parametrach poczty.

file

W przypadku poczty wychodzącej kliknięcie przycisku spowoduje otwarcie okna, w którym wpiszesz dowolny adres e-mail.

file

Jeśli wszystko będzie w porządku dostaniesz komunikat:

file

W przypadku poprawnej konfiguracji dla poczty przychodzącej dostaniesz informację:

file

Czy wiesz, że...

Opcja automatycznego pobrania parametrów skrzynki sprawdzi się w przypadku standardowych skrzynek pocztowych. Jeśli będziesz miał problem z konfiguracją - skontaktuj się z naszym działem wsparcia - na pewno chętnie Ci pomoże. Dział wsparcia Thulium: tel. 12 397 53 01.

Po dodaniu i skonfigurowaniu skrzynki przypisz ją do odpowiednich kolejek. Zobacz: Tworzenie kolejek zgłoszeń.


Konfiguracja - skrzynki Gmail

Jeśli posiadasz skrzynkę pocztową na gmailu konieczna może być zmiana kilku parametrów, które pozwolą na prawidłową obsługę e-maili w systemie Thulium.

Ważne

Jeśli na swoim koncie na gmailu chcesz włączyć dwuetapową weryfikację to, aby wiadomości e-mail z tej skrzynki były poprawnie pobierane do Thulium to po włączeniu tej opcji należy ponownie wygenerować hasło dla IMAP (zobacz jak to zrobić) i wpisać je w Thulium w parametrach poczty przychodzącej danej skrzynki.

Czy informacje były pomocne?

Dominika

Mam na imię Dominika i opiekuję się bazą wiedzy Thulium i chciałabym, by była dla Ciebie zrozumiała. Jeśli masz jakieś uwagi lub chciałbyś podpowiedzieć mi, co mogę zrobić lepiej, chętnie przeczytam.

Napisz do mnie: dokumentacja@thulium.pl.