Konfiguracja skrzynek e-mail

Jeśli chcesz odbierać i wysyłać wiadomości musisz dodać i skonfigurować skrzynkę e-mail. Z zakładki Administracja wybierz Administracja → Konfiguracja kont e-mail i SMS.

file

Na ekranie pojawi się lista skonfigurowanych skrzynek e-mail oraz SMS.

file

  • Nazwa konta - nazwa konta e-mail
  • Status - status skrzynki
  • Ostatnie podłączenie - data ostatniego udanego podłączenia do skrzynki
  • Kolejna próba - godzina podjęcia kolejnej próby podłączenia do skrzynki
  • Ostatnia pobrana wiadomość - data i godzina ostatniej pobranej wiadomości
  • Ostatnia wysłana wiadomość - data i godzina ostatniej wysłanej wiadomości
  • Pobieranie zgłoszeń - możliwość włączenia/wyłączenia pobierania wiadomości ze skrzynki; po dodaniu nowej skrzynki opcja domyślnie jest odznaczona
  • Edytuj - możliwość edycji konfiguracji skrzynki
  • Usuń - możliwość usunięcia skrzynki

Jeśli chcesz dodać nową skrzynkę e-mail rozwiń przycisk file i wybierz opcję E-mail.

Czy wiesz, że...

W celach testowych otrzymujesz skonfigurowaną skrzynkę e-mail (nazwa instancji@demo.thulium.com), która pozwoli Ci sprawdzić jak działają nasze zgłoszenia.

Wpisz nazwę jaka będzie nosiła Twoja skrzynka w systemie. W polach dotyczących poczty wychodzącej (SMTP) oraz przychodzącej (IMAP) uzupełnij dane.

Jeśli nie wiesz jak to zrobić możesz skorzystać z automatycznej konfiguracji skrzynki - kliknij przycisk file, a następnie wprowadź swój adres e-mail oraz hasło i zatwierdź klikając przycisk file.

file

file

Rozpocznie się pobieranie parametrów skrzynki.

file

Po zakończeniu pobierania sprawdź poprawność konfiguracji. Kliknij przyciski file znajdujące się przy parametrach poczty wychodzącej i przychodzącej.

file

W przypadku poczty wychodzącej kliknięcie przycisku spowoduje otwarcie okna, w których możesz wpisać dowolny adres e-mail, na który zostanie wysłana testowa wiadomość.

file

W przypadku poprawnej konfiguracji dostaniesz następujący komunikat:

file

W przypadku poprawnej konfiguracji dla poczty przychodzącej dostaniesz następujący komunikat:

file

Czy wiesz, że...

Opcja automatycznego pobrania parametrów skrzynki sprawdzi się w przypadku standardowych skrzynek pocztowych. Jeśli będziesz miał problem z konfiguracją - skontaktuj się z naszym działem wsparcia - na pewno chętnie Ci pomoże. Dział wsparcia Thulium: tel. 12 397 53 01.

Po dodaniu i skonfigurowania skrzynki przypisz ją do odpowiednich kolejek zgłoszeń. Zobacz jak to zrobić.


Konfiguracja - skrzynki Gmail

Jeśli posiadasz skrzynkę pocztową na gmailu konieczna może być zmiana kilku parametrów, które pozwolą na prawidłową obsługę e-maili w systemie Thulium.

Ważne

Jeśli na swoim koncie na gmailu chcesz włączyć dwuetapową weryfikację to, aby wiadomości e-mail z tej skrzynki były poprawnie pobierane do Thulium to po włączeniu tej opcji należy ponownie wygenerować hasło dla IMAP (zobacz jak to zrobić) i wpisać je w Thulium w parametrach poczty przychodzącej danej skrzynki.

Czy informacje były pomocne?

Dominika

Mam na imię Dominika i opiekuję się bazą wiedzy Thulium i chciałabym, by była dla Ciebie zrozumiała. Jeśli masz jakieś uwagi lub chciałbyś podpowiedzieć mi, co mogę zrobić lepiej, chętnie przeczytam.

Napisz do mnie: dokumentacja@thulium.pl.