Część 4. E-mail

W tej części dowiesz się czym jest funkcjonalność Zgłoszeń. Pokażemy Ci jak skonfigurować skrzynkę e-mail i przypisać użytkowników do kolejek. Na koniec sprawdzimy czy wszystko działa :)

Zgłoszenia to zaawansowane narzędzie do e-mailowej obsługi klientów. Dzięki tej funkcjonalności zawsze wiesz kto zajmuje się danym zgłoszeniem i na jakim etapie realizacji się ono znajduje. Wszystkie wiadomości znajdują się w jednym miejscu wraz z całą historią kontaktu - uporządkuje to pracę konsultantów a Ty będziesz miał pewność, że żaden e-mail nie pozostanie bez odpowiedzi.

Czy wiesz, że...

Nasze Zgłoszenia to nie jest zwykła skrzynka mailowa. To złożone narzędzie, które posiada szereg zaawansowanych funkcji między innymi określenie priorytetów zgłoszeń, ustawienie kategorii i statusu wiadomości, a także możliwość przypisania zgłoszenia do wybranego konsultanta.

Dowiedz się więcej: Wysyłanie i odbieranie wiadomości

Krok 1: Konfiguracja skrzynki e-mail

Domyślnie masz już skonfigurowaną skrzynkę e-mail (nazwa_instancji@demo.thulium.com) i już teraz możesz wysyłać na nią testowe maile, by sprawdzić działanie systemu zgłoszeń. Możesz też dodać własną skrzynkę. Pokażemy Ci jak to zrobić.

Z zakładki Administracja wybierz AdministracjaKonfiguracja kont e-mail i SMS.

file

Rozwiń menu file i wybierz E-mail.

file

Pojawia się ekran, w którym należy wprowadzić parametry skrzynki.

file

Wprowadź nazwę skrzynki.

Uzupełnij dane dotyczące parametrów poczty wychodzącej (SMTP) oraz przychodzącej (IMAP). Jeśli masz wątpliwości lub nie wiesz jak to zrobić możesz kliknąć file. Przycisk uruchamia automatyczną konfigurację skrzynki:

file

Wpisz adres e-mail oraz hasło do Twojej skrzynki i kliknij file. System rozpocznie pobieranie parametrów.

file

Po zakończeniu automatycznego pobierania kliknij file.

Utworzona skrzynka pojawi się na liście. Aby wiadomości z tej skrzynki były pobierane do Thulium zaznacz checkbox Przetwarzanie wiadomości przychodzących.

file

Po oznaczeniu tego pola w ramach Konta e-mail i SMS pole Przetwarzanie przychodzących będzie odpowiednio zaznaczone:

file

Podpowiedź

Opcja automatycznego pobrania parametrów skrzynki sprawdzi się w przypadku standardowych skrzynek poczowych. Jeśli będziesz miał problem z konfiguracją - skontaktuj się z naszym Działem Wsparcia - chętnie Ci pomoże.

Aby wiadomości wychodzące z systemu Thulium dla skonfigurowanej poczty e-mail zapisywały się dodatkowo na skrzynce pocztowej należy zaznaczyć odpowiednią funkcję oraz wskazać folder dla tych wiadomości (domyślnie SENT):

file

Krok 2: Przypisz skrzynkę do kolejki

Pora, by przypisać skrzynki mailowe do określonych kolejek zgłoszeń.

W zakładki Administracja wybierz Zgłoszenia Kolejki i reguły wiadomości.

file

W systemie masz już skonfigurowaną kolejkę o nazwie Inbox z przypisaną do niej skrzynką testową.

file

Jeśli skonfigurowałeś własną skrzynkę przypisz ją teraz do utworzonej kolejki. Kliknij w kolejkę Inbox i wybierz file.

file

W menu Odpowiedzi wysyłaj przez wybierz skrzynkę e-mail, którą skonfigurowałeś i kliknij file a potem file. Na tę chwilę nie musisz zmieniać pozostałych ustawień kolejki.

file

W części Reguły dla wiadomości przychodzących tworzymy reguły zarządzające dystrybucją e-maili. Określasz w nich, do jakich kolejek będą kierowane wiadomości.

W systemie jest utworzona przykładowa reguła zakładająca, że gdy adresem odbiorcy jest określona skrzynka, to wiadomości chcemy kierować do kolejki Inbox.

file

Krok 3: Przypisz agentów do kolejki

Jeśli stworzyłeś kilku agentów i chcesz ich przypisać do kolejki, kliknij Inbox i w części Przypisani agenci wybierz file.

file

Zaznacz checkboxy dla wybranych agentów i kliknij file.

Teraz przetestuj skrzynkę - z dowolnego adresu e-mail wyślij wiadomość na ten, który właśnie skonfigurowałeś. Wiadomość powinna pojawić się na liście zgłoszeń.

Zobacz jak wygląda nasza karta zgłoszeń.

file

Czy wiesz, że...

Każde zgłoszenie posiada unikalny numer (numer ID). Wpisując go w filtrach możesz w kilka sekund znaleźć interesującą Cię wiadomość. Zobacz: Lista zgłoszeń

Zwróć uwagę na to, że po lewej stronie obok tematu zgłoszenia znajdują się kolorowe kropki, które pokazują czy zgłoszenia są realizowane w przyjętych przez nas standardach czasowych.

Niebieska kropka oznacza nową wiadomość, z którą nic nie zostało zrobione (brak interakcji ze strony firmy i klienta).

Zielona, że reakcja na zgłoszenie nastąpiła po zdefiniowanym czasie reakcji.

Pomarańczowa alarmuje, że zbliża się czas wykonania tego zgłoszenia (oznaczenie nadawane automatycznie).

Czerwonych kropek wolimy nie mieć na swojej liście zgłoszeń. Oznaczają, że odpowiedź na zgłoszenie nastąpiła po czasie wykonania.

file

Powyższe czasy możesz ustawić samodzielnie według własnych potrzeb w zakładce AdministracjaZgłoszenia → Priorytety.

Teraz wybierz dowolne zgłoszenie i kliknij na nie.

file

Tak wygląda okno zgłoszenia w systemie Thulium. Jak widzisz - nie jest to zwykła skrzynka pocztowa.

W lewej części okna znajdziesz wszystkie wiadomości wymienione w ramach tego zgłoszenia, będziesz mógł odpowiedzieć na zgłoszenie lub dodać do niego komentarze (albo jedno i drugie :)). Komentarz jest widoczny tylko dla użytkowników systemu.

Po prawej stronie, w sekcji Szczegóły znajdziesz takie informacje jak:

  • w której kolejce znajduje się zgłoszenie (możesz przypisać wiadomość do innej kolejki, którą obsługują inne osoby. Wiele firm korzysta z tej opcji by realizować np. proces obsługi zamówień lub reklamacji,
  • do kogo jest ono przypisane,
  • jaki jest status zgłoszenia (który przeważnie odzwierciedla etap realizacji),
  • do jakiej kategorii przynależy zgłoszenie,
  • według jakiego priorytetu ma być liczony czas obsługi zgłoszenia - o priorytetach pisaliśmy już wcześniej.

Następna Część 5: Czat


Część 1. Użytkownicy

Część 2. Klienci

Część 3. Infolinia

Część 4. E-mail

Część 5. Czat

Część 6. Kampanie

Część 7. Raporty

Czy informacje były pomocne?

Dominika

Mam na imię Dominika i opiekuję się bazą wiedzy Thulium i chciałabym, by była dla Ciebie zrozumiała. Jeśli masz jakieś uwagi lub chciałbyś podpowiedzieć mi, co mogę zrobić lepiej, chętnie przeczytam.

Napisz do mnie: dokumentacja@thulium.pl.