Dokumentacja

Poznaj nasz czat

Czat jest nowoczesnym kanałem komunikacji ułatwiającym kontakt klienta z firmą. Klient może uzyskać szybką odpowiedź na pytania, co pozwoli na skuteczną pomoc w przypadku problemów konfiguracyjnych oraz może mieć także wpływ na ich decyzję w przypadku sprzedaży. Klient rozpoczynający czat wybierze temat rozmowy, wpiszę imię oraz adres e-mail (jeśli jest wymagany). System sprawdzi czy podany adres e-mail jest w CRM-ie i jeśli go odnajdzie to przypisze rozmowę do karty klienta.

Wygląd i funkcjonalność czata możesz dopasować do własnych potrzeb konfigurując widget i umieszczając go na swojej stronie. Możesz także zdefiniować własne style dla czata za pomocą CSS (z ang. Cascading Style Sheets).

Na skróty
Czat z perspektywy agenta
Czat z perspektywy klienta

Czat z perspektywy agenta

Nowy czat pojawi się w zakładce Czat - znajdują się tam wszystkie bieżące rozmowy. Dźwięk powiadomienia o nowym czacie i nowych wiadomościach podczas rozmowy możesz skonfigurować w ustawieniach konta.

file

Z lewej strony pojawia się zakładka, w której znajduje się informacja na temat liczby aktualnie trwających oraz oczekujących rozmów na czacie. Agent zobaczy tylko te kolejki, do których jest przypisany. Jeśli agent posiada uprawnienie do zakładki Czaty → Kolejki to zobaczy wszystkie kolejki czatowe.

file

Jeśli wszyscy agenci są na pauzie lub czas oczekiwania czata w kolejce jest większy niż 24 godziny (np. klient skontaktował się po godzinach pracy) to agent będzie miał możliwość przypisania się do takiego czata.

file

Dodatkowo możliwym jest podglądanie dowolnych czatów wraz z możliwością przypisania siebie bądź innego Agenta klikając w ikonę file a następnie:

file

W oknie czata pojawia się informacja na temat godziny rozpoczęcia rozmowy i dołączenia do niej agenta (lub agentów). Agent podczas rozmowy ma możliwość wysłania wiadomości z wcześniej przygotowanego szablonu.

file

Po rozwinięciu ustawień znajdujących się w lewym górnym rogu czata pojawiają się następujące opcje:

  • Wybierz agenta - wybór agenta, którego chcemy dołączyć do czata
  • Wybierz kolejkę - wybór kolejki, na którą chcemy przełączyć czat
  • Opuść rozmowę - opuszczenie czata
  • Zakończ rozmowę - zakończenie czata z klientem

file

Po prawej stronie znajdują się szczegółowe informacje dotyczące klienta wraz z historią kontaktu z nim.

file

Jeśli napiszę do Ciebie osoba, której nie masz w bazie klientów, to możesz ją dodać do CRM-u. Po rozwinięciu przycisku file możesz dodać nowego klienta lub przypisać już istniejącego.

Z poziomu czata możesz także założyć zgłoszenie w imieniu klienta - kliknij przycisk file. W nowej zakładce otworzy się karta zgłoszenia z domyślnym tematem "Zgłoszenie dla czata z kolejki nowy czat", który możesz zmienić (domyślny temat możesz skonfigurować podczas tworzenia kolejek czata). W treści wiadomości pojawia się rozmowa z czata.

Ciekawą funkcjonalnością jest funkcja sneak-peek, która umożliwia podejrzenie treści wprowadzanej przez klienta zanim ten ją wyślę. Pozwoli to agentowi na przygotowanie się do udzielenia odpowiedzi.

file

W ramach korespondencji czat istnieje możliwość weryfikacji czy wiadomość jest nieodczytana bądź niedostarczona (kolejno poniżej):

file


Czat z perspektywy klienta

Klient kontaktując się z firmą zobaczy okno czata skonfigurowane przez Ciebie w widżetach. Po uzupełnieniu tematu rozmowy (tematy odzwierciedlają nazwy kolejek), pozostałych danych i kliknięciu przycisku Rozpocznij czat system wyszuka wolnego agenta i otrzyma on czat.

file

Czy wiesz, że...

W sytuacji, gdy agent nie rozpocznie rozmowy to po określonym czasie skonfigurowanym w parametrach czata rozmowa trafi do kolejnego agenta.

W przypadku braku wolnych agentów klient zobaczy informację o poszukiwaniu wolnego konsultanta.

file

Jeśli klient z jakiegoś powodu nie chcę lub nie może czekać na odpowiedź albo napisał po godzinach pracy biura obsługi ma możliwość pozostawienia wiadomości, która trafi do systemu jako nowe zgłoszenie.

file

Ważne

Jeśli chcesz zostawić zgłoszenie musisz uzupełnić wszystkie pola.

Agent na liście zgłoszeń zobaczy wiadomość od klienta.

file

Po zakończeniu rozmowy klient może ocenić rozmowę z agentem za pomocą trzech emotikon:

file

W przypadku braku aktywności czat po określonym czasie zostanie zamknięty i pojawi się informacja o zamknięciu czata. Czas ten można ustawić konfigurując parametry czata.

file

Czy informacje były pomocne?

Łukasz

Mam na imię Łukasz i opiekuję się bazą wiedzy Thulium. Chcę, aby była ona dla Ciebie zrozumiała. Jeśli chciałbyś podpowiedzieć mi, co mogę zrobić lepiej, napisz, chętnie przeczytam Twoje uwagi.

Napisz do mnie: dokumentacja@thulium.pl.