Poznaj nasz czat

Czat jest nowoczesnym kanałem komunikacji ułatwiającym kontakt klienta z firmą. Klient może uzyskać szybką odpowiedź na pytania, co pozwoli na skuteczną pomoc w przypadku problemów konfiguracyjnych oraz może mieć także wpływ na ich decyzję w przypadku sprzedaży. Klient rozpoczynając rozmowę wybierze temat rozmowy, wpisze adres e-mail (jeśli jest wymagany). System sprawdzi czy podany adres jest już w systemie i jeśli go odnajdzie to przypisze rozmowę do karty klienta.

Wygląd i funkcjonalność czata możesz dopasować do swoich potrzeb konfigurując widget i umieszczając go na swojej stronie. Możesz zdefiniować także własne style dla czata za pomocą CSS (z ang. Cascading Style Sheets).

Nowy czat pojawi się w zakładce Czat - znajdują się tam wszystkie bieżące rozmowy. Dźwięk powiadomienia o nowym czacie i nowych wiadomościach podczas rozmowy możesz skonfigurować w ustawieniach konta.

file

W oknie czata pojawia się informacja na temat godziny rozpoczęcia rozmowy i dołączenia agenta (lub agentów). Agent pisząc do klienta ma możliwość dodania emotikona oraz wysłania wiadomości z wcześniej przygotowanego szablonu wiadomości - zobacz: Szablony odpowiedzi.

file

Po rozwinięciu ustawień znajdujących się w lewym górnym rogu czata pojawiają się następujące opcje:

  • Wybierz agenta - wybór agenta do rozmowy
  • Dołącz - dołączenie do rozmowy
  • Opuść rozmowę - opuszczenie rozmowy z klientem
  • Zakończ rozmowę - zakończenie rozmowy z klientem

Po prawej stronie pojawiają się dwa okna ze szczegółowymi informacjami dotyczącymi przeglądarki oraz klienta.

file

Możesz zobaczyć imię i nazwisko, numer telefonu oraz pola specjalne zawierające dodatkowe informacje dotyczące klienta (widoczność pól specjalnych na czacie możesz skonfigurować w Pola specjalne).

Z poziomu czata możesz założyć zgłoszenie w imieniu klienta - kliknij przycisk file. W nowej zakładce otworzy się karta zgłoszenia z domyślnym tematem "Zgłoszenie dla czata z kolejki nowy czat", który możesz zmienić (domyślny temat możesz skonfigurować podczas tworzenia kolejek czata). W treści wiadomości pojawia się rozmowa z czata. Zobacz: Wysyłanie i odbieranie wiadomości.

Klient kontaktując się z firmą zobaczy okno czata skonfigurowane przez Ciebie w widgetach. Po wyborze tematu rozmowy (tematy odzwierciedlają nazwy kolejek), uzupełnieniu imienia i adresu e-mail (możesz zdecydować czy i które dane będą wymagane do uzupełnienia) i kliknięciu przycisku file system wyszuka wolnego agenta i otrzyma on czat.

file

Czy wiesz, że...

W sytuacji, gdy agent nie rozpocznie rozmowy to po określonym czasie skonfigurowanym w parametrach czata rozmowa trafi do kolejnego agenta.

W przypadku braku wolnych agentów klient zobaczy informację o poszukiwaniu wolnego konsultanta. Jeśli klient z jakiegoś powodu nie chcę lub nie może czekać może skorzystać z opcji wysłania treści czata jako wiadomości do Twojej firmy. Wiadomość trafia do systemu jako nowe zgłoszenie.

file

W przypadku, gdy klient chcę napisać po godzinach pracy również ma możliwość zostawienia zgłoszenia. Możesz ustawić komunikat informujący o sytuacji np. "Biuro obsługi jest nieczynne".

file

Ważne

Jeśli chcesz zostawić zgłoszenie musisz uzupełnić wszystkie pola.

Agent na liście zgłoszeń zobaczy wiadomość od klienta.

file

Ciekawą funkcjonalnością jest funkcja sneak-peek, która umożliwia podejrzenie treści wprowadzanej przez klienta zanim ten ją wyślę. Pozwoli do agentowi przygotowanie się do udzielenia odpowiedzi.

file

Po zakończeniu rozmowy klient może ocenić rozmowę z agentem za pomocą trzech emotikon:

file

W przypadku braku aktywności czat po określonym czasie zostanie zamknięty i pojawi się informacja o zamknięciu czata. Czas ten możesz ustawić konfigurując parametry czata.

file

Czy informacje były pomocne?

Dominika

Mam na imię Dominika i opiekuję się bazą wiedzy Thulium i chciałabym, by była dla Ciebie zrozumiała. Jeśli masz jakieś uwagi lub chciałbyś podpowiedzieć mi, co mogę zrobić lepiej, chętnie przeczytam.

Napisz do mnie: dokumentacja@thulium.pl.