Dokumentacja

Część 1. Użytkownicy

Spis treści


Wprowadzenie

W tym poradniku pokażemy Ci krok po kroku jak zacząć korzystać z systemu Thulium. W tej części dowiesz się w jaki sposób dodać nowych użytkowników oraz przypisać ich do odpowiednich kolejek infolinii, czata oraz zgłoszeń.

Jesteś gotowy? Zaczynamy!

Zacznijmy od wprowadzenia dwóch pojęć: użytkownik oraz agent. Użytkownikiem jest każdy, kto posiada dostęp do systemu np. administrator czy konsultant. Agent to osoba obsługująca klientów - zakres jej pracy określamy za pomocą nadawanych uprawnień oraz przypisań do poszczególnych kolejek infolinii, czata oraz zgłoszeń.

Podstawowym narzędziem agenta jest aplikacja Thulium WebSoftphone, dzięki któremu może odbierać i wykonywać połączenia. Obsługa czatów oraz zgłoszeń jest możliwa bez uruchomionego telefonu. Praca agenta w systemie Thulium jest monitorowana, aby system wiedział o jego dostępności i wykonywanych czynnościach. Dzięki temu możemy np. klientom dzwoniącym na infolinię podawać informacje o miejscu zajmowanym w kolejce czy przewidywanym czasie oczekiwania.

Czy wiesz, że...

Posiadasz już domyślnie utworzonego jednego użytkownika, który może obsługiwać różne funkcje systemu - jest w końcu Adminem!. Korzystając z jego konta możesz już wiele zrobić.

Do góry strony ⇑


Krok 1: Dodaj użytkowników

Twoim pierwszym krokiem będzie dodanie użytkowników, którzy będą korzystać z systemu. Oczywiście by zacząć, musisz być zalogowany do systemu :-)

 1. Z zakładki Administracja wybierz UżytkownicyUżytkownicy.

  file

 2. Klikając przycisk file file

  otworzysz kartę, w której musisz uzupełnić następujące pola: Imię i Nazwisko Hasło i Potwierdź hasło.

 3. W polu Login domyślnie ustawia się wartość: imię.nazwisko, lecz można to zmienić według własnych preferencji.

  Ważne

  Hasło nie może zawierać polskich znaków.

  Za pomocą loginu oraz hasła będziesz mógł logować się do systemu.

  file

 4. Opcja Wymuś zmianę hasła przy najbliższym logowaniu umożliwi agentowi zmianę hasła na własne, łatwiejsze do zapamiętania.

 5. Opcja Dwuetapowe uwierzytelnianie zapewnia dodatkową ochronę podczas logowania się na konto. Użytkownik aby zalogować się będzie musiał najpierw wpisać hasło, a następnie - zależnie od metody weryfikacji podać np. specjalny kod otrzymany w SMS-ie lub e-mailu.

 6. Przejdźmy teraz do przypisania odpowiednich ról. Czym są role? Są parametrem pozwalającym na nadanie użytkownikom zestawu uprawnień do poszczególnych funkcji systemu. Korzystanie z ról jest o wiele szybsze niż określanie uprawnień do poszczególnych funkcji systemu dla każdego z użytkowników.

  Domyślnie w systemie określone są dwie role - Agent (daje dostęp do wszystkich zakładek związanych z obsługą połączeń, zgłoszeń i czatów) oraz Admin (daje dostęp do wszystkich zakładek). Możesz też dodać własne role dopasowane do potrzeb swojego biznesu.

 7. Rozwiń teraz funkcje Pokaż zaawansowane i zaznacz opcję “Użytkownik jest agentem”. Dzięki temu użytkownik będzie mógł zalogować się do aplikacji Thulium Agent.

  file

  System domyślnie ustawi też inne parametry: numer wewnętrzny agenta, tryb dla rozmów wychodzących (automatyczny) oraz ID dzwoniącego. Na tę chwilę nie musisz ich zmieniać.

 8. Wprowadzanie użytkownika zatwierdź za pomocą przycisku file.
  Do góry strony ⇑

  Krok 2: Przypisz użytkowników do kolejek

Jeśli chcesz, żeby Agent mógł obsługiwać połączenia, musisz przypisać go do odpowiednich kolejek. Kolejka jest miejscem, w którym dzwoniący oczekują w określonej kolejności na połączenie z wolnym konsultantem (osobno w ramach połączeń telefonicznych, mailowych oraz czat). Dzięki kolejkom powstaje pewien porządek w obsłudze, a klienci zyskują pewność uzyskania kontaktu. Każdy kanał ma swoje własne narzędzia, które wspierają utrzymanie uwagi klientów i minimalizują czas oczekiwania na obsługę.

Czy wiesz, że...

Po założeniu konta w systemie Thulium jesteś domyślnie przypisany do istniejących kolejek infolinii oraz zgłoszeń. Aby jednak nowi agencji mogli obsługiwać połączenia i zgłoszenia, a także rozmawiać z klientami na czacie, należy ich ręcznie dodać do odpowiednich kolejek. 1. Przypisania określasz po wejściu na kartę użytkownika - w sekcji Przypisania wybierz . 2. Aby Agent mógł odbierać połączenia, należy go przypisać do odpowiednich kolejek infolinii (agent może być przypisany do wielu kolejek). Analogicznie, aby mógł obsługiwać zgłoszenia mailowe musi być przypisany do kolejek Zgłoszeń. Obsługa czatów jest możliwa po przypisaniu do kolejek Czat. 3. Domyślnie w systemie skonfigurowana jest jedna kolejka Infolinii oraz dwie kolejki Zgłoszeń. Aby przypisać do niej agenta zaznacz odpowiedni checkbox i zatwierdź klikając przycisk .

Jeśli chcesz, aby kolejkę obsługiwało więcej agentów wygodniej będzi Ci przypisać ich "grupowo" podczas tworzenia kolejek, niż każdego z nich osobno. Pokażemy Ci jak to zrobić w późniejszych częściach.

Następna Części 2: Klienci

Do góry strony ⇑


Część 1. Użytkownicy

Część 2. Klienci

Część 3. Infolinia

Część 4. E-mail

Część 5. Czat

Część 6. Kampanie

Część 7. Raporty

Do góry strony ⇑

Czy informacje były pomocne?

Łukasz

Mam na imię Łukasz i opiekuję się bazą wiedzy Thulium. Chcę, aby była ona dla Ciebie zrozumiała. Jeśli chciałbyś podpowiedzieć mi, co mogę zrobić lepiej, napisz, chętnie przeczytam Twoje uwagi.

Napisz do mnie: dokumentacja@thulium.pl.